Nemsokára végrehajthatják az első pénisztranszplantációt Amerikában
Egy amerikai kórház nemrég jelentette be, hogy orvosai történelmi jelentőségű műtétre vállalkoznak, ami sok férfi életét változtathatja meg.
A baltimore-i John Hopkins Hospital az USA egyik legenevesebb kórháza és egyben a modern orvostudomány egyik fontos szülőhelye is. Így hát nem csoda, hogy éppen itt döntöttek úgy az orvosok, hogy Amerikában először péniszátültetést fognak végrehajtani.
Az operáció alanya egy olyan katona, aki egy robbanás következtében elveszítette a nemi szerve nagy részét. Ha a műtét sikeresen zárul, további 60 veterán részesülhet hasonló ellátásban, és ez természetesen megnyithatja az utat a transznemű és a veleszületett rendellenességgel élő férfiak előtt is.
Az átültetendő szerv – amely a tervek szerint tökéletesen működőképes lesz – egy nemrég elhunyt férfitól származik majd, akinek a családja természetesen előzetesen beleegyezik a pénisz újrafelhasználásába. Dr. Richard Redett, a John Hopkins egyik plasztikai sebésze így nyilatkozott a veteránokra gondolva: „Amikor találkozol ezekkel a srácokkal, és végiggondolod, mi mindent tettek a hazájukért, az egész teljesen egyértelművé válik.”
Elmondása szerint amint megtalálják a megfelelő korú és bőrszínű donort, végrehajthatják az operációt. Egészen pontosan egyébként a herezacskót, a péniszt és valamennyi combbőrt ültetnek majd át, a heréket magukat viszont nem.
Eddig összesen két pénisztranszplantációról tudunk a világon: az elsőt 2006-ban hajtották végre Kínában, amely azonban sikertelen volt; a másodikat 2014-ben Dél-Afrikában végezték – ez a műtét sikerrel zárult.