Minden ötödik kínai egyetemista nem érzi magát heterónak
Átfogó kutatás térképezte fel a kínai egyetemisták szexuális orientációját. 1,764 egyetem 54,580 hallgatóját kérdezték és az eredmény a külvilág számára is meglepő számokkal szolgál.
A megkérdezetteknek ugyanis több, mint 15% tartja magát egyértelműen az LMBTQ-közösséghez tartozónak: 8.92% biszexuális, 4.58% meleg, 0.6% aszexuális, 0.94% egyéb szexualitású. 77.28% heteroszexuálisként határozza meg magát és további 6.46% nem tudott dönteni.
A kutatás megállapítása szerint a számok egyértelműen bizonyítják, hogy az LMBTQ-emberek és az LMBTQ-identitás megítélétése folyamatosan javul a világ legnépesebb országában. Ennek is köszönhető, hogy a fiatalabb generációk tagjai közül egyre többen merik felvállalni valódi önmagukat.
De állami szinten is tapasztalni lassú változást: idén januárban a törvényhozási feladatokat ellátó Országos Népi Gyűlés hivatalosan is befogadta azokat a petíciókat, amelyek az egyenlő házasság legalizálását kérik.
A jogalkotási ügyekkel foglalkozó bizottság szóvivője, Jüe Csung-min egy sajtótájékoztatón vette át a petíciókat. Elmondása szerint a bizottság több mint 230 ezer üzenetet kapott, amelyben az emberek arra kérik a törvényhozást, hogy az azonos neműek házasságát ismerjék el az országban
Kínában 1997-ben megszüntették a homoszexualitás büntethetőségét, de a téma a mai napig tabu maradt az ország több részén is. 2019 novemberében emberi jogi csoportok számoltak be arról, hogy az LMBTQ-közösség tagjait átnevelőterápiákra kényszerítik, és legalább kilencvenhat kórházban, valamint engedély nélküli egészségügyi központban van lehetőség az ilyen „kezelésekre”.
Kína váratlanul elindult az egyenlő házasság felé vezető úton