Hírek

Árvai Péter a 11. legbefolyásosabb LMBT vezető a világon

Az Out-standing LMBT szervezet és a patinás Financial Times gazdasági napilap összeállította a 100 legbefolyásosabb üzleti vezető listáját, akik nyíltan vállalják, hogy az LMBT közösséghez tartoznak, és tesznek az elfogadásáért. Árvai Péter, a Prezi magyar alapítója a 11. a listán.

arvai1
Fotó: Berecz Valter

A Prezi közleménye szerint Árvai az első kelet-közép-európai díjazott, a szervezet pedig értékelte, hogy „Árvai Péter az egyetlen nyíltan meleg magyar cégvezető, aki a személyes történetével bátorítást és inspirációt adott a magyar és európai meleg közösségnek, illetve azt is, hogy társalapítóként részt vett a Nyitottak vagyunk kezdeményezés elindításában a sokszínűbb, nyitottabb munkahelyekért, közösségekért.”

Árvai Péter jelölésekor szempont volt, hogy ő az egyetlen nyíltan meleg magyar cégvezető, aki sokszor beszél magáról és arról, hogy melegként is lehet valaki sikeres üzletember. Ez a magyar és az európai meleg közösségnek is inspirációt és bátorítást jelentett.

„Amikor gyerek voltam, én nem ismertem egyetlen nyíltan meleg üzletembert vagy sikeres cég vezetőt. Sokáig nem is voltam biztos abban, hogy a kettő lehetséges egyszerre. Abban reménykedem, hogy a mai fiataloknak ebben már nem kell kételkedniük.”

A Prezi egyik társalapítója a magyar Forbes magazin tavaly februári számában megjelent interjújában beszélt először nyíltan melegségéről a magyar sajtóban. Közvetlen környezete előtt nem titkolózott, és a külföldi sajtóban is vállalta szexuális irányultságát. Akkori döntéséről a következőket mesélte:

„Azt gondoltam, hogy nem tudok olyan emberekkel céget alapítani, akik nem fogadnak el száz százalékban olyannak, amilyen vagyok. Nem tudtam elképzelni, hogy eljátsszak egy szerepet munkaidőben, meg egyet azon kívül. Képzeld el, hogy bejössz a munkába, és le kell venned a jegygyűrűd, és ha megkérdezik, mi volt a hétvégén, akkor meg nekiállsz hazudni valamit. A filozófiánk része, hogy érezd magad itt biztonságban, mutasd meg bátran, ki vagy valójában. Hogyan tudsz éjjel-nappal teljesíteni úgy, ha azon gondolkodsz, lehet, hogy nem fogadnának el az emberek? Ezt így nem lehet. Ha hiszel egy küldetésben, ha része vagy egy közösségnek, akkor nem titkolhatod el az egyik oldaladat, és ez nem csak a melegségről szól.”

A Prezi csatlakozott a 2013-ban indult Nyitottak vagyunk! kampányhoz: a programban részt vevő vállalatok kötelezik magukat, hogy alkalmazottaikat nem diszkriminálják szexuális orientációjuk, illetve vallási, politikai, etnikai stb. hovatartozásuk alapján, hanem egyéni teljesítményük alapján ítélik meg őket. A Nyitottak vagyunk mozgalomhoz megalakulása óta nagyjából 900 különböző szervezet csatlakozott. Kampányt folytattak több, a nemi egyenlőséggel összefüggő kérdésben, ilyenek voltak a nők és férfiak munkahelyi egyenlőségét, valamint megváltozott munkaképességűeket támogató akcióik, és rendszeres szervezői és résztvevői a Budapest Pride felvonulásnak is.

A 100 fős összeállítás élére a hongkongi Gigi Chao került, személyében az első ázsiai és első leszbikus üzletember vezeti a listát. A cégvezetőket saját vezetőtársaik nevezhetik, és természetesen saját jóváhagyásuk is szükséges. Ezért maradt ki például Tim Cook, az Apple – amúgy nyíltan meleg – vezérigazgatója. A multicégek magas rangú vezetőiből és aktivistákból álló zsűri pedig cégük jelentősége, illetve az alapján sorolta be őket, hogy mit tettek az LMBT-közösségért. Ennek része az is, hogy saját cégükben mennyire tartják fontosnak a diverzitást.

Valódi világcégek vezetői bukkannak fel a rangsorban és nem csak a hagyományosan nyitottnak tartott technológiai ágazatból, ahol egyébként Árvai Péter került a legmagasabb pozícióba. Olyan társaságok élén is LMBT személyek állnak, mint a Lloyd’s biztosító, az ausztrál Qantas légitársaság, a világ legnagyobb vegyipari cége, a Dow, a JPMorgan bank, vagy a világ egyik legsikeresebb közösségi gazdasági startupja, az Airbnb.

A lista első 20-as csoportja:

1. Gigi Chao – a Cheuk Nang Holdings vezérigazgató-helyettese
2. Inga Beale – a Lloyd’s vezérigazgatója
3. Alan Joyce – a Qantas vezérigazgatója
4. Martine Rothblatt – a United Therapeutics vezérigazgatója
5. Stacey Friedman – a JPMorgan jogi igazgatója
6. David Furnish – a Rocket Entertainment Group vezérigazgatója
7. Jonathan Mildenhall – az Airbnb marketingigazgatója
8. Liz Bingham – az EY partnere
9. Mary Portas – a Portas vezető kreatívigazgatója
10. Louis Vega – a Dow Chemical személyzeti és vezérigazgatója
11. Árvai Péter – a Prezi vezérigazgatója
12. Christopher Bailey – a Burberry kreatív igazgatója
13. Alex Schultz – a Facebook alelnöke
14. Vivienne Ming – a Socos vezető partnere
15. Paul Wood – a Bloomberg vezető kockázati elemzője
16. Angela Darlington – az Aviva vezető kockázati elemzője
17. Brian Bickell – a Shaftesbury vezérigazgatója
18. David Palumbo – a Baker & Mackenzie partnere
19. David Isaac – a Pinsent Masons fejlesztési igazgatója
20. Sally Susman – a Pfizer alelnöke

 

hirdetés

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb
buy ivermectin online how to get ivermectin