Több transzneműt foglalkoztatnának az argentin törvényhozók
Az idő előrehaladtával a melegturizmusból egyébként is profitáló Argentína lassan a világ legprogresszívabb államává válik az LMBT-jogok területén. Az azonos neműek házassága – akárcsak a szomszédos Uruguayban és Brazíliában – törvényes, nemrég pedig engedélyezték a szexuális orientációjukat felvállaló meleg és biszexuális férfiak véradását is.
Mindezek után Buenos Aires Állam Szenátusa ellenszavazat nélkül megszavazta azt a helyi szabályozást, miszerint a helyi közigazgatásban dolgozók minimum egy százalékának transzneműnek kell lennie. A tartomány, amely a fővárost, Buenos Aires-t is magában foglalja, kiteszi az ország lakosságának mintegy harminc százalékát, azaz 13 millió embert.
Az elfogadott szabályozás kimondja, hogy az egy százalékos minimum küszöböt meg kell haladni, a jelentkezőt fel kell venni, amennyiben a 18-ik életévét betöltött transzszexuális, vagy transznemű személy tudása és képességei alapján megfelelő az általa kívánt pozícióra.
A tervezet megalkotója és támogatói egyformán üdvözölték, hogy a Szenátus ellenszavazat nélkül fogadta el a javaslatot. Bíznak benne, hogy ezzel újabb stigmát sikerül levenni a transzszexuális és transznemű személyekről, valamint megkönnyítik integrációjukat a társadalomba.
A 2012-ben elfogadott, nemi identitásról szóló argentin törvény az Egészségügyi Világszervezet jelentése szerint egyébként is a világ leghaladóbb szellemiségű törvényei közé tartozik. A törvény ugyanis kimondja, hogy egy argentin állampolgárnak joga van nevet és nemet váltani anélkül, hogy előtte törvényes és pszichológiai vizsgálatnak vetnék alá, továbbá az állam kötelessége fedezni a transzneműek nemkorrekciós műtéteit, valamint hormonkezelésüket.