Okos nyaralás mobilról

Mostanában egyre több barátomtól és ismerősömtől hallom, hogy nekem mindenre van legalább egy applikáció a telefonomon és nem is tudok nélküle élni. És tényleg. A telefonomban külön kategóriákra osztva vannak a mappákban az alkalmazások, amelyek nagy részét, ha napi szinten nem is, de állandóan használok. Bevásárlás, sport, kommunikáció, munka, zene, fotózás, pénzügyek és természetesen az utazás. Megnézve a telefonom, talán az utóbbi kategóriában van a legtöbb applikációm. A nyár közeledtével ezek az alkalmazások egyre aktuálisabbá válnak. Most ezek közül szeretnék néhányat bemutatni nektek, amelyek nélkül nálam nem kezdődik el a nyaralás. 

Kezdjük a tervezésnél! 

Repülős útnál először mindenki általában a repülőjegy-foglalással kezdi vagy éppen egy légitársaság akciója miatt dönt az adott desztináció mellett.(Zárójelben megjegyezném, hogy ne dőljünk be mindig ezeknek az általában 20%-os akcióknak, mert ezek sokszor drágább jegyek, mint egy nappal előtte vagy utána.)

Repülőjegy-foglalásnál általában a sokak által ismert Skyscannert szoktam használni, amely funkcionalitásában és kialakításában is jobban tetszik a többi applikációnál. De ezen felül a telefonomon ott van a Kayak és a momondo is, bár ezeket inkább hosszútávú, transzatlanti járatok keresésére szoktam használni.

Amennyiben nem tudjuk eldönteni, hogy repülővel, vonattal vagy busszal menjünk, akkor ajánlom mindenkinek a GoEuro alkalmazást. Ezt eddig Németországban és Spanyolországban használtam országon belül. Egy alkalmazás segítségével tudjuk megkeresni mindhárom tömegközlekedési eszközre a legjobb jegyeket és eldönthetjük, hogy melyiket preferáljuk. Egy 3 órás vonat vagy egy 1,5 órás repülőút esetében számomra egyértelmű (persze ár függvényében), hogy vonat marad, hiszen a reptérre kijutás-bejutás, az ott töltött idő, stb. sokkal több, mint maga az utazás.

Fotó: Depositphotos

 

Az a bizonyos lista 

Szerintem kevesen vannak, akiknek ne lenne utazás előtt egy bevásárló- vagy teendőlistája, amelyen még az indulás előtt is gyorsan végigmegyünk, hogy minden bekerült-e a bőröndbe.

A bevásárlásra (és nem csak utazás esetén) én előszeretettel használom a Bring! nevű alkalmazást, amelyben kategóriákra bontva találjuk meg a különböző termékeket, amiket virtuális bevásárlólistánkra írhatunk fel és természetesen újakat is hozzáadhatunk. A bevásárlás közben vagy után pedig csak egyszerűen rábökünk a termék ikonjára és eltűnik a listáról.

A különböző utazás előtti teendőkre ajánlom a Wunderlistet, ami egyébként az én személyi asszisztensem is egyben. Ezt használom a munkámra, a különböző projektekhez, a személyes feladatok elvégzéséhez, így a nyaralás előtti feladatokhoz is.

A különböző feladatokhoz emlékeztető rendelhető, részfeladatokat adhatunk hozzá, jegyzetet írhatunk, fotókat vagy videókat csatolhatunk hozzá, de a Dropboxból is importálhatunk fájlokat, valamint felelőst is felvehetünk hozzá, amennyiben például valamilyen feladattal egy barátunkat bíznánk meg inkább. Egy közösen megtervezett nyaralásnál nagyon szépen nyomon követhető, hogy éppen ki hol tart a feladataival és miket kell még elvégezni.

Hol aludjunk? 

Ez egy olyan kérdés, amivel kapcsolatban nagyon eltérő véleményekkel és álláspontokkal találkozom mostanában. Azt gondolom, hogy az emberek túlnyomó többsége a booking.com applikációját vagy weboldalát keresi fel, ha szállást akar foglalni, viszont több dologgal itt sokan nincsenek tisztában. Például azzal, hogy a szolgáltató semmilyen garanciát nem vállal a foglalt szolgáltatásért, minden ügyes-bajos dolgunkat később a szállásadóval kell intézni, továbbá egyre több szállást le se lehet mondani ingyenesen, vagy ezek a szobák már más árkategóriába esnek. Az áraknál maradva: nagyon fontos, hogy mindig az eurós árakat nézzétek összehasonlításnál és ne a forintban megadott összeget! Ezek az oldalak ugyanis egy előre beállított árfolyammal kalkulálnak, ami sokszor eltér az aktuálistól, viszont a bankkártyánk terhelése már a szállásadó által alkalmazott árfolyamon (legtöbb esetben euróban vagy dollárban) fog történni és ilyenkor érhetnek minket meglepetések.

Személyes tapasztalatom továbbá, hogy vannak a Booking.com-nál olcsóbb oldalak is, de sokszor egy utazási irodánál vagy közvetlenül a szállodánál történő foglalással is jobban járunk – ráadásul itt a garanciát ők biztosítják –, mint a különböző nagy szállásközvetítő oldalakkal. Kiindulási és összehasonlítási alapnak, valamint a választék megtekintésére a booking.com továbbra is tökéletes, a többi utána már csak rajtunk múlik, hogy végül hol foglalunk. Én csak annyit mondok, hogy okosan válasszatok, és nézzétek meg mindenhol a feltételeket!

 

hirdetés

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb
buy ivermectin online how to get ivermectin