Már az ötvenes években védelmébe vette a melegeket az elhunyt Playboy mágnás
Sokan bálványozzák, de talán még többen vannak, akik megvetik a Playboy alapítóját azért, ahogy a magazin az elmúlt több, mint hat évtizedben a nőket kezelte. Ennek ellenére tagadhatatlan tény, ha a melegek jogairól volt szó, a minap 91 éves korában elhunyt Hugh Hefner mindig is következetes és hajthatatlan volt.
Minden az 1950-es évek, a mainál összehasonlíthatatlanul konzervatívabb és homofóbabb Amerikájában kezdődött. Egy Charles Beaumont nevű férfi olyan scifi novellát írt, amelyet témája miatt egy magazin sem volt hajlandó megjelentetni. A történet szerint világunkban a homoszexuálisok vannak többségben, a heterók pedig elnyomott, jogaitól megfosztott kisebbségként élik mindennapjaikat.
Mindenki elutasította a kéziratot, kivéve az akkor szárnyait bontogató Playboy tulajdonosa, Hugh Hefner, aki egy 1955-ös számban meg is jelentette azt. Talán mondani sem kell, a sztori hatalmas botrányt kavart, a magazin irodáját elárasztották a felháborodott hangvételű olvasói levelek. Hefner azonban kiállt a szerző mellett: „Ha úgy gondolják helytelen dolog üldözni a heteroszexuálisokat egy homoszexuális társadalomban, akkor ugyanez igaz a fordított helyzetre is.”
Hefner kitartóan küzdött a melegek jogaiért és a Republikánus Párt azon törekvése ellen, hogy vallási alapon ismét diszkriminálható legyen a meleg- és leszbikus közösség. Kiállása később sem maradt el. „A házassági egyenlőség megvalósulása nélkül visszatérünk a szexuális forradalom előtti sötét időkbe” – írta egy 2012-es cikkében.
De 2009-ben is volt pár jó gondolata: „Két férfi, vagy két nő házassági a világon senki életében nem okoz kárt. Ma sokkal inkább, mint valaha, több szerelemre van szükségünk ezen a bolygón, annak változatos formáiban. Ez vitán felül áll. Akik pedig azt állítják, hogy az azonos neműek házasságával beszennyeződik a házasság fogalma, nevetségesek. Pont a heteroszexuálisok azok, akik eddig nem bántak túl jól vele.”