Szőrszálhasogató történelem
Mikor kezdődött a küzdelem a szőr ellen, és hogyan változott a fontossága az idők során? A Humen Magazin szőrtelenítési tanácsadójával, a Wax in the Cityvel áttekintettük a szőr történelmét.
A kezdetek
I.e. 30.000-ben még leginkább a férfiak szabadultak meg a szőrzetüktől: mellkasukba különböző mintákat rajzoltak, hangsúlyozva erejüket és felvértezve magukat némi mágiával. A hölgyek egyes bizonyítékok alapján i.e. 3000-ben, Egyiptomban nyúltak először borotvához. A férfiak ekkoriban leginkább szakálluktól és hajuktól szabadultak meg katonai okokból – félő volt ugyanis, hogy a harcban az ellenség ezeket megragadva szerez előnyt. A szőr teljes eltávolítása sem volt idegen: az élősködők ellen ez volt a legegyszerűbb ellenszer a laktanyákban. A szőrtelenítés olyannyira fontossá vált a görögök számára, hogy az idegen népekre használt barbár szó nem jelent mást, mint „borotválatlan”.
A szőrtelenítés elterjedése nem csak a hadászathoz kapcsolódott. Az ókorban hamar rájöttek, hogy különböző betegségek könnyebben távoltarthatóak szőr nélkül. A Nílus völgyében ráadásul a szőrzet és a forró időjárás sem volt tökéletes kombináció.
A középkor
A középkorban egészen az 1800-as évek elejéig kellett várni, hogy a férfiak ismét felfedezzék a szőrtelenítést, amit a kora divatdiktátorának számító George Bryan Beau Brummel tett népszerűbbé. Az 1800-as évek végén felfedezték, hogy a szőr eltávolítása után különböző szerek használata is ajánlott. A Wax in the City is számos termékkel nyugtatja a bőrt waxing után, megelőzve ezzel az irritációt vagy lassítva a szőrnövekedést.
Egy szőrtelen újkor
A férfiaknál a szőr alapos eltávolításának divatja igazán száz évvel később kezdődött el. Míg a régi 007-es ügynök Sean Connery még dús mellszőrzettel hódította meg partnereit, Daniel Craig már pont olyan csupasz mellkassal emelkedett ki a tengerből, mint bármelyik Bond-lány. Az ok a spornoszexualitás: a férfiak egyre több inspirációt kölcsönöztek a sportolóktól és a pornószínészektől.
Mára a gondozott férfitesthez erősen kötődik a csupasz mellkas és hát, hogy tisztán látszódjon a mellizom és a kockahas. Ez a jelenség szociológusok szerint a 80-as évekre vezethető vissza, a body builder-mánia kezdetéhez, de a virágkorát élő tetoválás is arra ösztönzi a férfiakat, hogy ne takarják el testük varrott ékszereit.
De mi a helyzet a gyantával?
A borotva kényes használata sosem volt ismeretlen: gyorsan elterjednek rajta a baktériumok, így egy vágás komoly fertőzéseket okozhat, a már ókorban is használt krémek pedig könnyen lehettek irritálóak, akár mérgezőek is. A wax kedvező oldalait így hamar felfedezték. Történelme a Közép-keleten kezdődött, majd hamar elterjedt Ázsiában is.
Európa már nehezebben volt kapható a dologra: egészen 1940-ig nem volt általános a gyanta használata, ekkor is először a hölgyek fedezték fel a merészebb fürdőruhák miatt. Szép lassan a férfiaknak is rá kellett döbbenniük, hogy ha meg akarják mutatni felsőtestük minden izmát, a borotva nem megoldás: erősíti a szőrt, túl rövid távú eredményt hoz és ráadásul veszélyes is. A waxing már nem csak a hölgyeké. A letisztult dizájnú, minden pillanatában diszkrécióra törekvő Wax in the Cityben sem női szempárok sokasága fogad és a szőrtelenítés is profi kezek között történik, higiénikus környezetben, elkülönített kabinokban.
Minden modern, minden letisztult – hiszen egy modern férfinak ilyen környezet jár.
Megjött a kedved? Megjött a bátorságod? Akkor térj be a Wax in the Citybe, időpont-egyeztetés nélkül!
Wax in the City
Cím: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78.
Telefon: +36 1 951 7260
Weboldal ITT!
Facebook-oldal ITT!