8 dolog, amit valószínűleg nem tudtál az óvszerről
A mai napig rengeteg valótlan információ terjed az óvszerről nemcsak a közbeszédben, de az interneten is. Íme néhány érdekesség és hasznos tudnivaló, ami eddig lehet nem jött szembe veled!
1. Sokféle óvszer létezik
Akad nem sima felületű, használatra felhevülő, ehető, ízesített, sőt még sötétben foszforeszkáló is. Rengeteg változata van, nem érdemes leállni egynél!
2. Az óvszer nemcsak arra jó
Az óvszer bizony nemcsak akkor segíti a biztonságot, ha anális, vagy vaginális behatolás történik. Orális szexnél is használhatóak, akadnak olyanok is, amelyeket kifejezetten erre a célra fejlesztettek ki – bár tény, hogy idehaza ilyent nagyobb kihívás találni.
3. Az óvszer időtlen
Újkeletű találmány? Majdnem egyidős az emberiséggel! Az első óvszerábrázolás már Kr. e. 13-15 ezer környékén felbukkant egy franciaországi barlangrajzon.
4. Volt, hogy az óvszer tiltása betett az amerikai katonáknak
Míg az első világháború idején az antant hatalmak javában bátorították a katonákat az óvszerhasználatra, addig az Egyesült Államok kifejezetten tiltotta. Meg is lett az eredménye, ugyanis 1000 katonára átlagos közel 800 nemibetegség jutott.
5. Az óvszer radikálisan csökkenti a nemi betegségek terjedésének esélyét
Na jó, ezt valószínűleg tudtad. Mégsem árt hangsúlyozni, hogy az óvszer a ma ismert leghatékonyabb gyógyszer a szexuális úton terjedő betegségek legyőzésében. 10 ezerszer kisebb a valószínűsége így annak, hogy elkapsz valamit, mintha nem is használnátok.
6. A pénztárcában tartás nem tesz jót az óvszernek
Kutatások szerint a pénztárcában tartott óvszer állaga gyorsabban romlik köszönhetően a folyamatos súrlódásnak-dörzsölésnek és a magasabb hőmérsekletnek.
7. Nem a pénztárca az egyetlen, ami károsítja
Vannak olyan sikosítók, amelyek az összetevőik révén elvékonyítják az óvszert – így növelve a betegségek átjutásának esélyét. Nem segít például az olaj alapú sikosító (ide tartozik a vazelin), de a babaolaj sem.
8. Van ideális hely az óvszertárolásra
Az óvszer leginkább a hűvös, száraz helyeket szereti, itt roncsolódik legkevésbé az anyaga.