Ezeket az appokat tedd be a bőröndbe
A nyaralás megtervezése nem is olyan rég egy rémálom volt: hosszú, drága és sokszor kiábrándító. Hetek, hónapok munkája után reménykedtünk, hogy az utazási iroda által javasolt szállás valójában nem egy építési terület egy vulkán közepén. Manapság már nem csak olcsóbban és gyorsabban szervezheted az utazásod mindegy egyes percét, de néhány app segítségével biztosra mehetsz, hogy a nyaralásod tényleg tökéletes legyen.
Repülőjegy és szállás
Bár a repülőjegy és szállás foglalása is néhány perces folyamattá vált az utóbbi években, ezekről továbbra is érdemes hetekkel, de akár hónapokkal az utazás előtt gondoskodni. Ideális esetben kinéztük a tökéletes úticélt, de ha mégsem, abban is segít neked a Skyscanner, hiszen a kiszemelt időszakra vonatkozóan felajánlja a legkedvezőbb árú úticélokat is. A Skyscanner mellett érdemes folyamatosan figyelni a Momondo, a Liligo és az Expedia ajánlatait is, ha pedig több időd van, beállítani egy árfigyelőt, hogy biztosan a legolcsóbb áron juss hozzá a jegyedhez. Ha pedig a jegy már megvan, felejtsd el a sorbanállást, a legtöbb légitársaság alkalmazásában túleshetsz a check-in kötelező körein, és a beszállókártyához is elég elővenned a mobilodat.
Amennyiben a szállást nem a repülőjeggyel együtt foglalod, rengeteg opció áll rendelkezésedre. A legköltséghatékonyabb megoldás a Couchsurfing alkalmazása: ezen keresztül teljesen ingyen szállhatsz meg mások kanapéján, így nemcsak a pénztárcád jár jól, de rögtön új arcokkal ismerkedhetsz meg. Ha mégis egy kis egyedüllétre vágysz, de szeretnéd élvezni az otthon kényelmét, mindenképp nézz szét az Airbnb appjában. Teljes lakásokat foglalhatsz le, sok esetben kedvezőbb áron, mint egy hotelszobát. Az Airbnb sikerén indult el a kifejezetten LMBT közösséget célzó Misterbnb is, ha lakást szeretnél foglalni, feltétlen nézz itt körül! De ha mégis hotelre vágynál, a Booking.com, Agoda.com, és Hotels.com hármasát ajánlom, ha időben elkezded a keresést, rengeteg szűrési lehetőség alapján, komoly kedvezményekkel foglalhatod le a tökéletes szobát.
Személyes kedvencként kiemelném még a PackPointot, amely az úticél, az időpont és a tevékenységek alapján összeállít egy listát arról, hogy miket csomagolj magaddal. Ha te is mindig otthon hagysz valamit, feltétlen töltsd le, életet ment az alkalmazás!
Navigáció
Amennyiben Europán belül utazol, nem jelent óriási költséget néhány napnyi mobilinternet-használat külföldön sem, ebben az esetben használd nyugodtan a Google Maps térképét, amely a legtöbb nagyváros tömegközlekedésével is tisztában van. Offline használatra mégsem javaslom – habár letölthető az adott város térképe –, ha letérsz az app által tervezett útvonalról, teljesen magadra maradtál. A Google Maps helyett épp ezért ajánlom a Here Maps és a Maps.me teljesen ingyenes megoldásait, mindkét esetben letöltheted teljes országok térképét; a navigáció mellett még abban is segít, hogy hova menj, ha megéheznél – mindezt internet nélkül.
Városnézés, gasztronómia
A Tripadvisor alkalmazását talán senkinek sem kell bemutatni; minden látnivalót, éttermet és programot megtalálhatsz rajta, részletes információval, fotókkal és értékelésekkel. Legnagyobb előnye, hogy teljes városokat le tudunk tölteni, ezáltal ráérünk az utazás közben tervezni a nyaralást. Szerencsésebb városokban elérhető a Yelp, amely nemcsak az éttermek megtalálásában segít, de minden egyéb helyi vállalkozást is felkutathatsz vele, a fodrásztól a fogorvosig. Ha az igazi helyi életbe szeretnél belekóstolni, javaslom a Foursquare alkalmazását, a legeldugottabb szórakozóhelyet is ismeri, fotókkal és értékelésekkel együtt. Hasonló célokat szolgál a Hornet alapítójának nemrég indult új alkalmazása, a Vespa, amely jelenleg 70 országban biztosít naprakész információt a helyi meleg bulikról. Személyes kedvencem mégis a Tripomatic, amely előre definiált útiterveket ajánl; ha gyorsan kell néhány órányi terv, ez az alkalmazás igazi áldás. De ha mégis személyre szabott élményre vágysz, segít megtalálni az úticélod összes látnivalóját, melyeket bepakolhatsz a különböző napokra, megveheted a belépőket, majd az alkalmazás elkészíti a lehető leghatékonyabb és legrövidebb útvonaltervet, hogy az utazás minden percét a legjobban használhasd ki.
Pénzügyek
A borravaló körüli kellemetlenség elkerülésére a legjobb alkalmazás a Tipulator, amely megmondja, hogy az adott városban és helyen mennyit illik az asztalon hagyni. Amennyiben pedig a barátaiddal utazol, és a pénzügyekkel csak később szeretnétek foglalkozni, mindannyian töltsétek le a Splittr-t, amiben folyamatosan tudjátok vezetni a közös költéseket, és az út végén az app megmondja, hogy ki kinek és mennyivel tartozik.