Coming outolt a homofób nigériai politikus fia
Nigéria a világ egyik legveszélyesebb országa az LMBTQ közösség számára. Az országban az azonos nemű szexuális kapcsolatért 14 év börtön, de akár halálbüntetés is kiszabható, és ahol a homoszexualitást még a vérfertőzésnél is nagyobb bűnnek tartják.
A korábbi elnökök, Olusegun Obasanjo és Goodluck Jonathan hű szövetségese, Dr. Doyin Okupe nem csak elnöki tanácsadó volt, de ő felügyelte az elnökök média-megjelenéseit is. Okupe szerint a homoszexualitás nem csak Biblia-ellenes, de Afrika-ellenes is.
Képzelhetjük hát a lelkesedését, amikor 27 éves fia, Bolu Okupe szivárványos fürdőnadrágban feszítve, egy szivárványzászlóval a kezében az alábbit posztolta:
„Igen, kib*szottul meleg vagyok.”
View this post on Instagram
Dr. Doyin Okupe azon nyomban elítélte a fiát és a nyilvános coming outot is a Twitteren.
„Egy ideje tisztában vagyok ezzel az új irányultságával. Tudja, hogy keresztényként és Krisztus tanújaként hevesen ellenzem a homoszexualitást, mivel az ellentétes keresztény hitem tanításaival. Részemről én a felszínen és a fizikai világon túlra tekintek. Egy nagy spirituális kihívást látok magam előtt, de tudom, hogy él az én Istenem, és ez az egész történet a Mindenható dicsőségével fog végződni, akit éjjel-nappal szolgálok.”
A közösségi médiában mind az afrikai felhasználók, mind a saját családtagjai elítélték a Franciaországban élő fiút. A vélemények szerint jobb is, ha Európában marad, mert például Kenyában már jó eséllyel halott lenne. Az ifjabb Okupe azonban felvette a kesztyűt:
„A vallásod olyan elmebeteg hülyévé változtatott, hogy szerinted rendben van megölni embereket? Meg hogy maradjak csak Franciaországban a hülyeségeimmel? Hát ki adta nekünk, afrikaiaknak a kereszténységet? A franciák és az angolok nyomták ránk azt, amit most vallásnak neveztek.”
Bolu Okupe arra is emlékezteti a hozzászólókat, hogy a brit gyarmatbirodalom maradványa a régió országaiban az a büntető törvénykönyv, aminek az alapjai még a 16. századból valók, és amely súlyosan bünteti a homoszexualitást. (Sok országban, például Indiában ugyanígy a brit gyarmati örökségként élő büntető törvénykönyv miatt évtizedes jogi küzdelem után sikerült a homoszexualitás dekriminalizációja.) Okupe emiatt nem különösebben zavartatja magát a támadó megjegyzések miatt:
„Téveszmékben hisztek. Remélem, egy nap sikerül majd művelődnötök. De ha nem, az sem érdekel – tudatlanul és a történelem rossz oldalán fogtok meghalni.”