Az amerikaiak többsége készen áll egy meleg elnökre
Napvilágot látott egy közvéleménykutatási eredmény, amely azt vizsgálta, mennyit változott az amerikai állampolgárok véleménye és világnézete az elmúlt egy évtizedben. A kérdés aktualitását az adja, hogy 2020 novemberében elnökválasztást tartanak az Amerikai Egyesült Államokban és a Demokrata párti oldalon most először egy nyíltan meleg politikus is bejelentkezett a pozícióra.
Elsőként indul az USA elnökjelöltségéért nyíltan meleg politikus – Humen Online
A 37 éves afganisztáni veterán, a jelenleg az indianai South Bend város polgármestereként hivatalban lévő Pete Buttigieg bejelentette, hogy indul a Demokrata Párt elnökjelöltségéért. A 2020-as elnökválasztásra készülő pártban az induláshoz 65 ezer támogatót kell gyűjteni, hogy a jelöltek hivatalosan is ringbe szállhassanak. Buttigieg ezt lazán hozta több mint 75 ezer támogatóval, így …
Az NBC News és a Wall Street Journal által készített felmérésből fény derül rá, hogyan viszonyulnának az amerikaiak egy, az LMBTQ közösséghet tartozó elnökhöz.
Az eredmények alapján az emberek 68%-ának van kellemes érzése egy LMBTQ elnök gondolatától, vagy éppenséggel lelkes ettől a feltevéstől. Amikor legutóbb 2006-ban készítették el a felmérést, még csupán az emberek 43%-a örült volna annak, ha az LMBTQ-közösség egy tagja szerzi meg az Amerikai Egyesült Államok elnöki címét.
Mindez pozitívumnak számít a sokak szerint esélyes, nyíltan meleg elnökjelöltnek, Pete Buttigiegnek, aki korábban kifejezte ellenszenvét Mike Pence, alelnök homo- és transzfób nézeteiről.
„Ő úgy gondolja, az olyan emberek, mint én, csak felkelnek és eldöntik, hogy melegek lesznek. Az olyan világnézet, mint amit ő is képvisel, egy lépéssel sem fogja előrébb vinni az Amerikai Egyesült Államokat.”
Bár Buttigieg egyelőre az első nyíltan meleg jelölt az USA elnöki posztjára, számos „vetélytársa” harcolna az egyenlőségét és az LMBTQ-jogokért, ha megkapná a címet. Ilyen például a szintén demokratáktól induló Cory Booker, aki hisz abban, hogy képesek egy olyan országot építeni, amelyben senkit sem hagynak magára, és ahol, ha az emberek meglátják a vezetőik arcát a televízió képernyőjén büszkeséget éreznek és nem szégyent. Mindeközben Kamala Harris szerint az USÁ-nak olyan vezetőségre van szüksége, amely megakadályozza, hogy az embereknek bujkálniuk kelljen azért, akik.