Csalással vádolják a Mr. Gay Germany győztesét
Egy valóságshow keretében kilenc héten át lehetett követni a Mr. Gay Germany versenyt. A német Joyn streaming-szolgáltató péntekenként mutatta be az újabb epizódokat, míg végül február elején – túl nagy meglepetést nem okozva – a pánszexuális, 22 éves kölni Lukas Küchen nyerte az idei címet.
View this post on Instagram
Most azonban kiderült, hogy nagyon sok oldalról kétségbe vonják a verseny tisztaságát. Emiatt a Joyn már februárban belső vizsgálatot indított, ahol nem tudták megnyugtató módon tisztázni a vádakat, ezért inkább úgy döntöttek, hogy leveszik a kínálatból a műsort. A streaming-szolgáltató tudni akarta, hogy a zsűritagok és Küchen már azelőtt is barátok voltak-e, hogy megnyerte a döntőt, valamint hogy az egyes versenyfeladatok eredményeit utólag módosították-e az ő érdekében. A vizsgálatról és a műsor eltávolításáról a Joyn azt írta a Bildnek:
„Sajnos kétségek merültek fel a kiválasztási folyamat tisztességességével kapcsolatban, amit egy belső vizsgálat után sem tudtunk teljes mértékben tisztázni.”
Egy 2018-as közös Instagram fotón Küchen és a Mr. Gay Germany igazgatója, Patrick Dähmlow együtt szerepelnek a „barátok” hashtaggel. Dähmlow szerint ebben nincs semmi szokatlan: „Egyelőre érthetetlen számunkra a döntés, hogy leveszik a műsort, és biztosíthatjuk önöket, hogy mint minden évben, a kiválasztás tisztességes módon, a szabályoknak megfelelően és a 11 zsűritaggal egyetértésben zajlott.”
Az igazgató szerint a vádak megalapozatlanok, és önmagában az semmit sem jelent, hogy Küchen ismerte már őt is és három kölni származású zsűritagot. A köztük fennálló személyes kapcsolatról azt mondja: „Az teljesen normális egy város queer életében, hogy ismerik egymást az emberek.”
A győztes Küchen szerint a vádaskodások a fantázia szüleményei, szerinte jelenleg minden oldalról gyűlölet zúdul rá. Korábban a kölni Express bulvárlap írta meg, hogy még a verseny előtt olyan leveleket küldtek a helyi kluboknak, amelyekben súlyos állításokat fogalmaztak meg az indulókkal kapcsolatban, és végül a rendőrség nyomozást is indított rágalmazás miatt. Ugyanakkor Küchen volt egyetlen kölni versenyző.
View this post on Instagram
Ha mindezek nem lettek volna elegendőek, Küchennek sikerült rengeteg LMBTQ embert magára haragítania egy mostanra törölt TikTok videójával. A férfisminkről szólva elmondta, hogy az szerinte nagyon menő, ugyanakkor van egy hatalmas félelme is emiatt:
„Vajon megtörténik majd, hogy a férfiak ugyanolyan catfisherek lesznek, mint a nők?”
A mondatát sokan úgy értelmezték, mintha szerinte a heteroszexuális nők csak azért sminkelnének, hogy megtévesztő szándékkal elcsábítsák a férfiakat, majd a smink eltávolítása után jön a kellemetlen meglepetés, ezért nőgyűlölőnek minősítették a kijelentést. „Szóval azt mondod, hogy smink alatt mindannyian csúnyák vagyunk, és hogy a női tulajdonságok valami rosszat jelentenek?” – kérdezte David Lovric, a Mr. Gay Germany verseny korábbi zsűritagja egy TikTok-posztban, amelyet azóta privátra állítottak. A verseny 2019-es második helyezettje, Maurice Schmitz pedig egyenesen azt írta: „Egy ilyen embernek kellene képviselnie a közösségünket? Teljesen hibás választás.”