Elton John „Rocket Man” dalát vitte volna Trump az észak-koreai diktátornak
Elton John „Rocket Man” slágere az 1972-es Honky Château című albumán jelent meg. Már a maga korában is óriási siker volt, majd éppen Rocketman címmel futott a meleg énekes életéről szóló mozifilm is.
És hát mi mást is akarhatna békeajándék gyanánt vinni az Egyesült Államok elnöke a folyton rakétázó észak-koreai diktátornak? Hát igen, éppen ezt.
Valószínűleg még hónapokra elegendő témát szolgálat majd John Bolton hamarosan megjelenő könyve. Donald Trump volt nemzetbiztonsági tanácsadója The Room Where It Happened: A White House Memoir című, 577 oldalas kötete már az első beszámolók szerint is hemzseg az elképesztő sztoriktól.
Trump bizalmas körben csak a kis rakétaember néven emlegette az észak-koreai vezetőt, és komolyan fejébe vette, hogy a „Rakétaember” című dallal kedveskedik neki. 2018 júniusában először került sor a két ország vezetőinek közvetlen találkozójára, majd amikor októberben a külügyminiszter, Mike Pompeo Észak-Koreába utazott, ragaszkodott hozzá, hogy adja át a dalt. Bolton erre így emlékezik vissza:
„Több hónapig magas prioritással kezelt ügy volt a CD Kimhez való eljuttatása. Nem úgy tűnt, hogy Trump felfogta, Pompeo nem is fog találkozni Kim Dzsongunnal, hogy átadhassa a CD-t.”
Képzelhető, mennyire értékelte volna az észak-koreai diplomácia ezt a sértéssel felérő húzást. Hiszen Trump eleve azért „kis rakétaemberezte” Kimet, hogy a politikus magasságán gúnyolódjon. Valószínűleg a rakétákkal való poénkodást sem értékelték volna, ahogy a meleg énekes személyét sem.
Észak-Koreában hivatalosan nem említi a homoszexualitást a jogrend, ugyanakkor az egyik legnagyobb tabunak számít, és különböző indokokkal büntetik. 2009-ben például azért végeztek ki egy leszbikus párt, mert „befolyásolta őket a kapitalizmus, és romlást hoztak a közerkölcsre.” Egyébként is előszeretettel alkalmazzák az azonos nemű kapcsolatok vagy a transzneműek elleni eljárásokhoz a „szocialista életforma elleni vétkezés” kategóriáját. A 10 éves sorkatonaság idején előforduló esetleges azonos nemű aktusokat a helyzetből fakadó, alkalmi viselkedésnek tekintik, nem pedig szexuális orientációnak.
A szigorúan cenzúrázott, államilag irányított médiában a homoszexualitás ha nagy ritkán megjelenik, akkor mindig a nyugati, rendszerint amerikai erkölcstelenség jeleként. Emiatt nem meglepő, hogy az országból sikeresen elmenekülők külföldön szembesülnek először azzal, hogy létezik a heteroszexualitástól eltérő orientáció, vagy éppen transzneműek is.
Ez az észak-koreai youtuber hazájában soha nem hallott transzneműekről