A világ újabb pontján valósul meg a házassági egyenlőség
7:1 arányban, túlnyomó többséggel megszavazta a Falkland-szigetek Törvényhozó Gyűlése a törvényjavaslatot, amely lehetővé teszi azonos nemű párok számára a házasságkötést a dél-amerikai szigetvilágban. Az elfogadott törvény egyben lehetőséget teremt mind azonos nemű, mind heteroszexuális párok számára bejegyzett élettársi kapcsolat kötésére.
Nagy-Britannia tengerentúli területe összesen 3000 főt számlál. A törvényalkotási folyamat példaértékű alapossággal zajlott, előre kikérték a lakosság véleményét a kérdésről. A válaszadók 94 százaléka támogatta a bejegyzett élettársi kapcsolat intézményének létrehozását és 90 százalék gondolta úgy, hogy a meleg és leszbikus párokat is megilleti a házasságkötés joga. 87 százalék pedig azzal is egyetértett, hogy amennyiben az illetékes egyház hozzájárul, templomi esküvőben is részesülhessenek az azonos nemű párok.
„A lépés világos és erőteljes üzenetet küld arról, hogy minden ember és minden párkapcsolat egyenlő, függetlenül attól, hogy azonos nemű pár e, vagy sem és a törvény immár tükrözi a Falkland-szigetek nyitottságra, toleranciára és tiszteletre épülő hagyományát” – nyilatkozta a tengerentúli terület egy szóvivője.
A szóvivő egyúttal bejelentette, hogy április végén megrendezik a Falkland-szigetek első pride-ját is, amely így a világ eddigi legdélebbi pontján megrendezett melegfelvonulásaként vonulhat be a történelembe.
Természettudományi érdekesség, hogy eredetileg mindössze egyetlen emlősfaj élt a szigeteken, a falklandi pamparóka, ezt azonban a 19. századra bundájáért kipusztították. Falklandon jelenleg öt pingvinfaj honos, és itt él a világ dolmányosalbatrosz-állományának a 60%-a.