Különleges, érzékeny témákat tárgyaló dráma érkezik a Trafóba december 8-án. Az előadás után egy beszélgetéen is részt vehetünk.
Caryl Churchill a kortárs dráma „nagyasszonya”, az egyik legtöbbet játszott kortárs szerző. Külföldön. A műveiért többször is Obie-díjjal jutalmazott, 2018-ban pedig Életmű-díjjal kitüntetett szerző a Földi paradicsomot 1979-ben írta. Csaknem 40 évvel a megírás után, 2017-ben került a darab magyar közönség elé. Mért telt el ennyi idő? Hogyan reagál a hazai közönség a darabra és az előadásra?
Az évszázadokon átívelő családtörténet témája univerzális: a darab a nő és a férfi családban betöltött szerepének kérdését két különböző társadalmi közegbe és korszakba helyezve vizsgálja. Vajon van remény egy korszerű és működő családmodellt kialakítani, amelynek minden tagja megbecsült és egyenrangú félként vesz részt a közösségben?
„…Churchill darabja olyan, mint az elmúlt kétszáz év nagy szexuális csoportterápiája; a darabban a nemi szerepek tudatosan és pontos céllal keverednek, számtalan komikus helyzetet szülve…”
Bíró Bence dramaturg
„…Gyakorlatilag mindenki mindenkivel dug. Tekintet nélkül a másik nemi hovatartozására. Teszem hozzá, a szereposztás sincs rá tekintettel. Az aktus, hogy fiú nőt, nő (kis)fiút, meglett férfi lánygyermeket játszik, ezúttal nem rosszízű divathóbort, nem magamutogató rendezői allűr… Nem hab a tortán. Maga a torta.”
Kállai Katalin ART7
Ezekre a kérdésekre is keressük majd a választ december 8-ána Trafóban , amikor is az előadás után meghívott vendégünk, Csáki Judit színikritikus moderálásával beszélgetünk az alkotókkal és nézőinkkel az előadásról, illetve Caryl Churchill művéről.
További információk és jegyek a Facebook-eseményben:
https://www.facebook.com/events/1890253804404493