A pornós Diego Sans nem bán semmit, és mindenkit elküld a fenébe
Hatperces, erősen nárcisztius videóban válaszolt Diego Sans az általa kiváltott felháborodásra.
A felnőttfilmes előadó egy gender-semleges mosdó előtt lőtt egy szelfit, amit sikerült a bántó #trannybathroom, azaz #travimosdó hashtaggel ellátnia. A bántó szóhasználaton egy emberként hördült fel az internet népe Amerikában, ami nem meglepő, hiszen az egyébként maga is meleg Diego Sans végeredményben az LMBTQ közösségből él.
A videóban elmondja, hogy először nem is értette, mi volt a probléma. A rengeteg felháborodott komment láttan azt hitte, talán sértő vagy lefitymáló képet vágott. De a videóban először megbeszéli magával, hogy ez kizárt, hiszen ő csak állati cuki szelfiket tud csinálni magáról, aztán pedig mindenkit elküld a fenébe. Szerinte semmi kivetnivaló nincs abban, amit tett, egyébként is folyton használja a szót, úgyhogy mindenki bekaphatja (képletesen), és akinek nem tetszik, az nyugodtan blokkolja, vagy ne kövesse tovább Twitteren és Instagramon. (Instán 125 ezer követője van, Twitteren 74 ezer.)
A posztot nem törli, bocsánatot pedig végképp nem fog kérni.
Kezdjük azzal, hogy már azért bocsánattal tartozik, amiért nem képes elfordítani a telefonját, amikor videót készít. A helyzet pontos megértéséhez azonban nem árt tisztában lenni azzal, hogy mi is történik Amerikában napjainkban. Állami szinten is komoly lépéseket tesznek a transzneműek jogainak érvényesítéséért. Igen, Amerika itt tart.
Ezen lépések egyike éppen a mosdóhasználat. Számtalan botrány volt már abból, ahogy különböző biztonsági őrök a transz személyeket nem engedték be a nemi identitásuknak megfelelő mosdókba. Bármennyire is furcsa, hogy miért a mosdóval foglalkoznak, de talán épp ez Amerika lényege. Nem arról van szó, hogy például egy politikai párt (csak) szavakban támogatásáról biztosít egy közösséget, hanem a mindennapi életet érintő kérdésekben lépéseket is tesznek.
Nem egy tagállamban megpróbáltak szembemenni az állami szándékkal, és ahol például egy kormányzó megakadályozta a gender-semleges mosdók kialakítását, ott óriási felháborodás fogadta a döntést.
A legismertebb eset Észak-Karolináé, ahol Pat McCrory kormányzó az állami oktatási intézmények mosdóhasználatát szabályozó törvényt írt alá. Az LMBTQ közösséget diszkrimináló törvény miatt az állam hatalmas bevételektől esett el. Sorra mondták le szupersztárok az államban tartott koncertjeiket, mint például Bruce Springsteen; vagy épp az NBA is elvitte 2017-es All Star Game bajnokságát máshová. Az így elmaradó turisták és rendezvények következtében az óvatos becslések szerint is 125-175 millió dollárnyi bevételtől esett el Észak-Karolina. (Körülbeül 35-50 milliárd forint.)
Ebben a közegben próbáljuk meg elhelyezni Diego Sans szavait, aki maga is melegként, az LMBTQ közösségből élve enged meg pejoratív kifejezést nyilvánosan a politikai korrektség hazájában.
Nálunk is mindenki felhördült, amikor egy hazai politikusnak sikerült kimondania nyilvánosság előtt azt, hogy „Nem vagyok buzeráns.” Az LMBTQ közösséget sértő kifejezésen nem csak a melegek, de a hazai közélet is jogosan felháborodott.
Ugyanígy nem lehet travinak nevezni a transznemű közösséget. Mert civilizált ember megválogatja a szavait nyilvánosan, azzal akaratlanul sem bánt meg másokat. Még ha nem is ért egyet a tartalommal, az alapvető műveltség része, hogyan nyilvánulunk meg. Ráadásul a transz közösségbe ugyanúgy beletartozik például az, aki biológiai nemét tekintve nő, de nemi identitása szerint férfinek tartja magát, és elkezdni a hormonkezelést. Most akkor ő is travi?
Nem meglepő módon Diego Sans videója csak olaj volt a tűzre. A kommentelők többsége egyétért abban, hogy a brazil származású pornós nézhet ki bármennyire jól, és hiába bukunk a nárcisztikus pasikra, az ostobaság valahogy taszítja az embert.