Kultúra

Kétezer éves dildókat találtak kínai régészek

Köztudott, hogy dildók és fenékdugók már dédanyáink korában is léteztek, de valójában jóval korábban használták már őket.

Bronz fallosz, Nyugati Han-kor, i.e. II. század, Jicseng Múzeum (Yizheng Museum)

 

A régészek a kínai Han-dinasztia (i.e. 206 – i.sz. 220) idejéből származó sírokat vizsgálva is találtak már belőlük. Előkelők és királyok sírjaiban a nagy becsben tartott féldrágakőből, jádekőből készült fenékdugókra bukkantak, ezek azonban nem szexuális célt szolgáltak. Halál után felhelyezve ezekkel mintegy lepecsételték a holtakat, hogy „az éltető erők” ne tudjanak kiszökni a testből.

 

Bronz fallosz, i.sz. II. század, Nanking Múzeum

 

A bronzból készült dildók viszont már egyértelműen a gyönyörszerzést szolgálták. Meglehetősen ritkák, de találni belőlük előkelő személyek sírjaiban. Azt még pontosan nem tudják, hogy férfiak vagy nők használták ezeket az egyébként könnyű darabokat. A bronz falloszokból kétfajta típus fordul elő. Az egyik típus bőrszíjjal vagy selyemzsinórral felcsatolható, ezért valószínűsítik, hogy ezeket a hölgyek használhatták; míg a nem felcsatolható, méretre készült darabok az urak örömére készülhettek, mert ilyet csak férfiak sírjában találtak.

 

(PinkNews)

 

hirdetés

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb
buy ivermectin online how to get ivermectin