Francia miniszter coming outolt, hogy a homofóbia ellen küzdjön
Május 17-én, a homofóbia és transzfóbia elleni világnapon coming outolt a francia kormány tagja, Mounir Mahjoubi. A digitális ügyekért felelős miniszter a Twitteren osztotta meg gondolatait, előbújásával arra szeretne rávilágítani, hogy a homofóbiát a közösség láthatóságával lehet megállítani.
A marokkói gyökerű, 34 éves politikus úgy érzi, a homofóbia néha arra kényszeríti az LMBTQ közösség tagjait, hazudjanak, csak hogy elkerüljék a gyűlöletet és élhessék a saját életüket.
„A homofóbia olyan betegség, ami kikezdi a társadalmat, megszállja az iskolákat, mérgezi a családokat és elszakít barátokat”
L’homophobie est un mal qui ronge la Société, envahit les collèges et les lycées, contamine les familles et les amis perdus. Pire, elle hante les esprits des homosexuels, et nous oblige parfois, souvent, à nous adapter et mentir pour éviter la haine, pour vivre. #IDAHOBIT2018
— Mounir Mahjoubi (@mounir) May 17, 2018
A bevándorlók gyerekeként született Mahjoubi nagyon szegény körülmények között nőtt fel, és már korán megmutatkozott érdeklődése a technológiai szektor iránt. Megnyerte a fiatal feltalálók versenyét, egy internetszolgáltató már 16 éves korában állást kínált neki; miniszteri kinevezése előtt pedig a többek között az Air France, a Canal+ és az Evian márkák reklámügynökségének, a BETC digitális részlegének volt az ügyvezető igazgatója.
A Franceinfo rádiónak adott interjújában elmesélte, hogy a mindennapi életben jelen lévő homofóbiának következményei vannak, különösen a fiatalok számára.
„Úgy gondolom, fontos, hogy az LMBTQ személyek láthatóak legyenek, de azt is gondolom, hogy mindenkinek akkor kell ezt megtennie, amikor készen áll rá. Mindenkinek megvan a saját története, a saját kultúrája, a saját családja. Nem kell elvárnunk mindenkitől az előbújást, mindenki úgy irányítja az életét, ahogy ő szeretné.”
Mahjoubi a konyhaművészet szerelmese, szabadidejében elvégzett egy gasztronómiai kurzust, így már hivatalosan is képzett séfnek számít.
Franciaországban 2013-ban vált lehetővé az azonos nemű párok házassága, az ország ugyanakkor a felszín alatt bizonyos mértékig továbbra is homofób, egy év alatt 15 százalékkal nőttek a homofób indíttatású fizikai támadások az SOS Homophobie szervezet adati szerint.