Színes

Egy angliai várkastély kertjében tartották a Mr Gay World döntőjét

View this post on Instagram

A post shared by Damian Kutryb (@damiankutryb)

Tizenegy ország képviselői közül került ki a Mr Gay World 2024 győztese. Chile, Dél-Afrika, az Egyesült Királyság, a Fülöp-szigetek, India, Lengyelország, Németország, Olaszország, Puerto Rico, Svájc és Thaiföld küldöttei a sokszínűséget képviselték az augusztus 21. és 26. között rendezett verseny során. A döntőre egy angliai várkastély kertjében, az Alnwick Gardenben került sor.

A Mr Gay World ma már nem egy klasszikus szépségverseny, az elmúlt években a cím birtokosai arra használták a nyilvánosságot, hogy olyan, hozzájuk közel álló LMBTQ témákkal foglalkozzanak, mint például a politikai, társadalmi és gazdasági egyenlőtlenségek, az LMBTQ közösség egészségügyi ellátása, vagy a hajléktalansággal és a mentális egészséggel kapcsolatos kérdések. A szervezők szerint a zsűri célja, hogy a másokra való figyelés, a külső megjelenés, az aktuális események ismerete és a jó szív alkossanak egy csomagot, és a címet annak a versenyzőnek ítélik oda, aki megtestesíti ezeket a tulajdonságokat és aktívan részt vesz az LMBTQ közösséget érintő társadalmi ügyekben.

Az idei versenyt az angol Paul Carruthers nyerte, a második helyen a Fülöp-szigeteki Bench Ortiz, a harmadik helyen pedig a thai Poosit Changkaewmanee végzett.

A 42 éves Carruthers a Mr Gay Great Britain verseny győzteseként képviselte hazáját, és ápolóként dolgozva több mint tíz éve foglalkozik transznemű fiatalokkal az egészségügyben. Férjével két gyereket fogadtak örökbe. Határozottan kiáll az azonos nemű párok örökbefogadása mellett, és emlékeztet rá, hogy az örökbefogadásra váró gyerekek egyhatodát ma azonos nemű párok vállalják az Egyesült Királyságban.