Homofóbiával és rasszizmussal vádolják a divatcéget
A Perry Ellis nevű cég egyik volt alkalmazottja elmondása szerint kemény beszólásokkal találkozott nap mint nap. A dolog pikantériája, hogy a márka alapítója maga is meleg volt.
Joseph Cook, aki az Original Penguin nevű kisebb márka vezetője volt – korábban pedig például a Dolce & Gabbanának is dolgozott -, azzal vádolja a Perry Ellis ügyvezető igazgatóját, Oscar Feldenkreis-t, hogy rasszista és homofób kijelentéseket tett, és természetesen ezek az „alapelvek” határozzák meg a márka arculatát is.
Feldenkreis állítólag azt mondta, hogy a reklámokban nem szerepelhetnek fekete férfiak, sem pedig olyanok, akik „túl buzisan” néznek ki. Hogy pontosan mit értett ezalatt a COO, azt nem tudjuk, de van egy olyan gyanúnk, hogy a feminin férfiakkal van problémája – mindezek után pedig sejthetjük, hogyan állhat a nőkhöz.
Cook ezenkívül azt is elmondta, hogy nemcsak a reklámanyagok kapcsán, de számos más alkalommal is „rendkívül sértő homofób, valamint faji és etnikai alapú gyalázkodást” kellett elviselnie. Ha pedig ez nem lenne elég, állítólag számkódokat alkalmaztak a modellek bőrtónusának rendszerezéséhez, ezzel kiszűrve a nemkívánatos elemeket. Amikor Cook kritikát fogalmazott meg a cég működésével kapcsolatban, kitették a szűrét.
A vállalat sajtóközleményt adott ki, amelyben természetesen minden vádat tagadnak: „A Perry Ellisnél fontosnak tartjuk az esélyegyenlőséget és a pozitív munkahelyi környezet kialakítását. Büszkék vagyunk rá, hogy mi vagyunk az egyik legsokszínűbb vállalat az öltözködési iparágban, és továbbra is őrizzük a Puerto Ricóba és Kubába visszanyúló multikulturális gyökereinket. Kategorikusan elutasítunk minden vádat, amely mindezzel ellentétes.”
Perry Ellis, a márka névadó alapítója minden bizonnyal erősen fölháborodna fenti vádakon, ha még élne. A hanyag eleganciát mesteri szinten művelő tervező azonban 1986-ben elhunyt, minden valószínűség szerint egy AIDS-hez köthető betegségben.