Még a Ripost kommentelői is kiállnak a lebuzizott aktivista mellett
Az elmúlt napok egyik belpolitikai témája a Sándor-palota előtt történtek. Amikor Áder János aláírta a tanszabadságot korlátozó törvényt, a spontán összegyűlt tüntetők közül ketten festéket dobtak az épület felé. Gulyás Mártont és Varga Gergőt ezután 72 óráig fogva tartották, majd rapid módon a bíróság jogerősen 300 illetve 200 óra közérdekű munkára ítélte őket.
Ami azonban ezután történt, az még a hazai viszonyokat ismerőket is megdöbbentette. A Ripost és az Origo a politikai aktivista Gulyásról olyan cikkeket tett közzé, amikben képernyőfotókat mutattak az – állítólagos – PlanetRomeo profiljáról. Csak éppen nem a várt hatást érték el vele.
Még a Ripost kommentelői is felháborodtak a húzáson. Ritka az olyan téma, ahol ilyen egyetértés lenne. Pár kiragadott példa:
„Aki megtalálta, az biztos nem buzi, csak épp arra járt.”
„Ehhez azért pofa kell, egyre mélyebbre süllyednek ezek az ún. újságírók,
ehhez képest a kurucz maga a becsület tárháza.”„Csak nem regisztrált tagja az oldalnak a kedves szerző, hogy ez így feltűnt neki?
Csak mert akkor beleszart a fészkébe, de hát az ilyen kis bértollnokoktól ez nem meglepő…”„Ejnye, kedves szerkesztők, hát nem volt világos, hogy a kormányzati médiában nem feszegetjük a „ki buzi” témát, mert hamar és gyorsan visszaüt?”
„Hú, de mocskok vagytok szerkesztők! Súg valaki, vagy magatoktól vagytok ilyenek?”
Gulyás így reagált az elsőként a Riposton majd az Origón megjelent cikkekre:
Gulyás Márton buzeráns vagy-e?
Közzétette: Slejm – a torkon ragadt politika – 2017. április 14.
„A két cikknek alapvetően az a kérdése, hogy Gulyás Márton buzeráns vagy-e? Ezért arra biztatnám a Riport és az Origó munkatársait, hogy jöjjenek oda a tüntetésre, és ha szembeállnak velem, és szemtből-szembe felteszik a kérdést, akkor meg fogják kapni rá a megfelelő választ.”
Szerkesztői megjegyzés
Szögezzük le és ez nem vita tárgya: amit a két sajtótermék csinált, az vállalhatatlan.
Mind szakmailag, mind emberileg.
Elkezdtem számolni, a Ripost és az Origo név nélküli szerzői hány pontban sértették meg az újságírói etikai kódex előírásait, de bevallom, a felénél feladtam. Ezek az újságírók egy tisztességes sajtóterméktől már rég repültek volna.
Szerencsére 2017-ben Magyarországon a jelek szerint már nem működik lejáratásra az orientáció előhúzása, és ez még a célcsoport Ripost kommentelőinek sem tetszik.
Férfi módra a tüntetés első sorában állni vs. névtelen cikkek – 1:0.