Amikor a neonáci rájön, hogy a kedvenc dalát egy meleg zsidó írta
Csodás történetet írt az élet. A fehér faj felsőbbrendűségét hirdető neonáci aktivista, az AltRigth egyik szerzője, Richard Spencer legutóbb akkor került be a hírekbe, amikor Donald Trump beiktatásának idején élő adásban húztak be neki egyet.
A következő pofonba a Twitteren szaladt bele, amikor megosztott egy dalt a Kabaré című klasszikusból. Az 1966-os musicalból 1972-ben készítettek filmváltozatot Liza Minnelli főszereplésével, ebből linkelte Spencer a Tomorrow Belongs to Me (A holnap az enyém) című dalt, amit a Hitlerjugend egyik fiatal tagja énekelt. A dal válasz volt egy korábbi tweetre, amiben azt javasolták neki, hogy ócska eszméivel húzzon vissza a harmincas évekbe. Erre riposztolt Spencer a harmincas években játszódó történettel és „A holnap az enyém” című dallal.
.@joshtpm 1930s? No, tomorrow belongs to us. https://t.co/gpmWYIITr4
— Richard Spencer (@RichardBSpencer) March 18, 2017
Ekkor került elő Jason Kander politikus, Missouri állam külkapcsolatokért felelős korábbi államtitkára. A dalt jegyző Kander & Ebb szerzőpáros egyik tagja ugyanis történetesen az ő nagybátyja.
Szevasz haver. Azt a dalt, amit szeretsz, az én nagybátyám írta. Negyven éve házasok a férjével. És zsidó.
Énekeld büszkén!
Hey buddy, that song you love was written by my uncle. He’s been married to my other uncle for 40 years. And he’s a Jew.
Sing it proud. https://t.co/yrL4242sl5
— Jason Kander (@JasonKander) March 18, 2017
A többszörös Tony-, Emmy- és Grammy-díjas dalszerző John Kander már 90 éves, táncos-koreográfus párjával, Albert Stephensonnal 1977 óta vannak együtt. 2010-ben hivatalosan is összeházasodtak. Kander a Kabarén kívül olyan musicalek zenéjét jegyzi, mint a Chicago vagy épp Martin Scorsese rendezésében a New York, New York, melynek ikonikus címadó dala Frank Sinatra előadásában vált világhírűvé.
(GayStarNews)