Új kutatás mutatja, mely országok ideálisak a külföldi queer munkavállalók számára
Külföldön új életet gyakran kezdeni ijesztő, ezért elengedhetetlen, hogy ismerjük az ország hozzáállását és jogi környezetét az LMBTQ-emberekkel kapcsolatban. Sokakat csábít, hogy digitális nomádként, vagy egy multinacionális vállalat munkavállalójaként külföldön próbáljanak szerencsét, úgyhogy adja magát a kérdés: hol érezhetik magukat a legjobban az LMBTQ-expatok?
A William Russell, egy nemzetközi egészségbiztosító legújabb kutatása meghatározta azokat az országokat, amelyek a leginkább támogatják az LMBTQ-befogadást. A „döntős” 30 országot egy 2023-as, harmadik fél által végzett felmérés alapján választották ki.
A kutatásba bevont országok a következők voltak: Argentína, Ausztrália, Belgium, Brazília, Kanada, Chile, Kolumbia, Franciaország, Magyarország, Írország, Németország, Olaszország, Japán, Mexikó, Hollandia, Új-Zéland, Peru, Lengyelország, Portugália, Románia, Szingapúr, Dél-Afrika, Dél-Korea, Spanyolország, Svédország, Svájc, Thaiföld, Törökország, Egyesült Királyság és az Egyesült Államok.
A kutatók olyan forrásokból származó adatok alapján dolgoztak, mint a World Justice Project, a Global Peace Index és az ILGA World Database. Különböző tényezőket elemeztek, mint például az LMBTQ-közösség számára szervezett események száma, biztonság és diszkrimináció, valamint a szülői és orvosi jogok.
A legjobb eredményt Hollandia érte el. Őt Ausztrália, Spanyolország, Belgium és Svédország követte az első öt helyezett között. A legalacsonyabb pontszámot Törökország kapta, amelyet Lengyelország, Dél-Korea, Peru és Szingapúr követett.
A kutatások mélyére ásva rengeteg további érdekes adatot találunk. Például Brazília lakosságának 15 százaléka vallaj magát az LMBTQ-közösség tagjának. Ezt követi Spanyolország (14%), Svájc (13%), Hollandia (12%) és az Egyesült Királyság (12%).
Az első öt ország, ahol az LMBTQ-emberek a legkevesebb diszkriminációt tapasztalják, Szingapúr, Japán, Hollandia, Németország és Belgium. Érdekes, hogy Szingapúr és Japán vezeti a listát, bizonyos egészségügyi jogok és a házassági egyenlőség hiánya ellenére.
A legtöbb LMBTQ-eseményt a vizsgált időszakban az Egyesült Államokban tartották, 273-at, ami több mint kétszerese a második helyen álló Kanadának, ahol 118 eseményt tartottak. A harmadik helyen az Egyesült Királyság áll 71 rendezvénnyel, majd Németország (70) és Ausztrália (27) következik.
William Cooper, a William Russell marketingigazgatója elmagyarázta, miért olyan fontos ez a kutatás a külföldiek számára: „Sajnos nem minden országában fogadják el az LMBTQ-közösséget” – mondta. „Ez egyesek dolgát megnehezítheti, amikor arról döntenek, melyik országba költözzenek. Fontos, hogy minden külföldre költözőnek – szexuális irányultságtól vagy nemi identitástól függetlenül – teljes értékű élményben legyen része, amikor lakóhelyet vált. Ezért elengedhetetlen az alapos kutatás.”