Nagyvilág

Thaiföldön házasságot kötöttek az első azonos nemű párok

Thaiföld egyenlő házasság
fotó: Phethongthán Csinavat, Instagram

Thaiföldön házasságot kötöttek az első azonos nemű párok, miután az egyenlő házasságról szóló jogszabály január 22-én hatályba lépett – írja a Reuters. LMBTQ szervezetek azt szeretnék, ha egyetlen nap alatt több mint ezer pár mondaná ki a boldogító igent országszerte és ezzel bekerülhetnének a Guinness Rekordok Könyvébe.

Thaiföld  parlamentje tavaly fogadta el az egyenlő házasságról szóló törvényt, melyet a király szeptember végén írt alá. A törvény a férj és feleség kifejezések helyett ezentúl nemsemleges nyelvezetet használ, és az örökbefogadási és öröklési jogokat kiterjeszti az azonos nemű párokra is.

Thaiföld ezzel Tajvan és Nepál után a harmadik ázsiai ország lett – Délkelet-Ázsiában pedig az első -, ahol házasodhatnak az azonos nemű párok.

Az ország parlamentjére felvonták a szivárványzászlót, a bevásárlóközpontok pedig nagy eseményekkel készültek a jeles alkalomból. Az egyik bangkoki plázában több mint 200 párt adtak össze, voltak akik nyugati stílusú esküvői öltözékben házasodtak, mások hagyományos thai ünnepi ruhában mondták ki a boldogító igent. Nemcsak Thaiföldön, de a külföldi thai nagykövetségeken is lehetőségük van az állampolgároknak házasságot kötni.

„17 éve, az iskolában találkoztunk és sok mindenen mentünk keresztül együtt. Reméljük, hogy a jövőben még több egyenlőséget tapasztalhatunk majd” – mondja a Reuters riporterének Plojnaplusz Csiraszukon, aki feleségével és a frissen aláírt házassági anyakönyvi kivonatukkal pózolt egy fotósnak.

Bár az egyenlő házasság nagyon fontos lépés a thaiföldi LMBTQ közösség elismerésének folyamatában, jogvédők szerint ez pusztán az első lépés, mivel továbbra is sok olyan jogszabály van az országban, amelyek diszkriminatívak a közösség tagjaira nézve.

 

hirdetés

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb
buy ivermectin online how to get ivermectin