Budapest Pride
-
Hírek
Greta Thunberg ellen a Budapest Pride miatt indul eljárás?
Tordai Bence politikus a Facebookon osztotta meg azt az iratot, amely szerint az V. kerületi rendőrség szabálysértési eljárást indított Greta…
-
Hírek
Nem kapnak büntetést a Budapest Pride résztvevői
A rendőrség weboldalán adott ki egy rövid közleményt arról, hogy nem fognak senkit megbüntetni azért, mert elment a Budapest Pride-ra.…
-
Hírek
Igen, a Budapest Pride a világ egyik legnagyobbika lett
Június 28-án történelmet írt a magyar LMBTQ közösség és a magyar társadalom: több mint 200 000 felvonuló mutatta meg, hogy hisz…
-
Hírek
71 civil szervezet áll ki közösen a Budapest Pride szervezői mellett
71 civil szervezet közös nyilatkozatban áll ki a Budapest Pride szervezői és a békés gyülekezéshez való jog szabad gyakorlása mellett.…
-
Hírek
Ezt olvasd el, mielőtt kimész a Budapest Pride-ra!
Összegyűjtöttünk néhány linket, ami a hasznosnál is hasznosabb lehet június 28-án a Budapest Pride-on! A Magyar Helsinki Bizottság, a TASZ…
-
Lifestyle
Íme a Budapest Pride útvonala!
A Budapest Pride közzétette a június 28-i felvonulás útvonalát. Az útvonal a következő: Városháza park Károly körút Astoria Múzeum körút…
-
Hírek
Több mint 40 ország és kulturális intézmény áll ki a magyar LMBTQ+ közösség mellett
34 ország és 10 kulturális intézmény adott ki egy közös nyilatkozatot, melyben kifejezik szolidaritásukat a magyar LMBTQ+ közösség mellett. Itt…
-
Hírek
A Kúria döntése következtében csak a szélsőséges nézeteknek van helye az utcákon
A Kúria szerint nem lehet szabadon élni a békés gyülekezéshez való joggal és felvonulást tartani a szexuális és nemi kisebbségek…
-
Hírek
Rekordszámú nemzetközi vendéget várnak a Budapest Pride felvonulásra
Rekordszámú nemzetközi vendég: az Európai Bizottság képviselője is érkezik a Budapest Pride Felvonulásra és az azt megelőző emberi jogi konferenciára.…
-
Hírek
A főváros anyagi támogatást kér a Budapest Büszkeség megszervezéséhez
Karácsony Gergely főpolgármester egy Instagram Reels videóban hívta fel a figyelmet arra, hogy gyűjtést rendeznek a Budapest Büszkeség megszervezésére. Bár…
