Lifestyle

Okos nyaralás mobilról – 2. rész

Sokan mondják csodálkozva, hogy nekem mindenre van legalább egy applikáció a telefonomon. És tényleg. A telefonomban külön kategóriákra osztva találhatók az alkalmazások a mappákban, amelyek nagy részét, ha napi szinten nem is, de állandóan használok. Bevásárlás, sport, kommunikáció, munka, zene, fotózás, pénzügyek és természetesen az utazás. Megnézve a telefont, talán az utóbbi kategóriában van a legtöbb applikációm. A nyár közeledtével ezek az alkalmazások egyre aktuálisabbá válnak. Most ezek közül szeretnék néhányat bemutatni nektek, amelyek nélkül nálam nem kezdődik el a nyaralás. Az előző részben a tervezésre és a szállásfoglalásra fókuszáltunk, most lássuk a nyaralás további részeit!

 

 

Az utazás

A repülésre visszatérve, a mai napig nem tudom felfogni, hogy miért nyomtatják ki még mindig annyian a beszállókártyát és miért nem a telefonon tárolják azt. Egyrészt sokkal egyszerűbb, kisebb az esélye, hogy elhagyjuk, otthon marad, másrészt még környezetkímélő is. A „lemerül a telefonom” meg elég rossz indok a 21. században, amikor a készülék szinte már hozzánk nőtt.
Egy átszállásos repülőútnál többször kényszerülünk több órát várni a csatlakozással a repülőtéren és ilyenkor jön jól a FLIO applikáció, aminek számomra az egyik leghasznosabb funkciója, hogy listázza az adott repülőtér ingyenes WiFi kapcsolatait, továbbá a csatlakozás feltételeit. De ezenfelül nyomon követhetjük az induló és érkező gépeket, valamint az adott reptér vásárlási és kikapcsolódási lehetőségeiről is részletes információt kaphatunk. Egy 5-6 órás vagy még hosszabb várakozás esetében már felmerül a lounge használatának lehetősége is. A FLIO-ban megtaláljuk az adott reptér különböző lounge-jainak szolgáltatásait és az igénybevétel feltételeit. Egy több mint 10 órás repülőút előtt vagy után érdemes olyan pihenőt választani, ahol akár zuhanyzási lehetőséget is találunk.

 

 

A tartós barátság alapja a pontos elszámolás

Ne rontsuk el a nyaralás élményét azzal, hogy esetleg nézeteltérésbe keveredünk valamelyik barátunkkal azzal kapcsolatban, hogy ki és hol mennyit fizetett és ki kinek tartozik. Ez a kérdés sokszor felmerül, amikor például barátainkkal közösen utazunk és nem tudjuk eldönteni, hogy éppen ki fizessen és utána hogyan számoljunk el egymással.
Természetesen erre is létezik már megoldás, amit én a PayBack applikációban találtam meg. Működése nagyon egyszerű. Felveszünk egy új utat, amihez hozzárendeljük a barátainkat, a fizetés pénznemét, szükség esetén átváltási árfolyamot, majd szépen sorba a költségeket megnevezéssel, összeggel, és annak a nevével, aki fizetett. Nem kell különböző nyugtákat gyűjtögetni, csak fizetés után felvinni az alkalmazásba az adatokat és a nyaralás végén – és közben is természetesen – meg tudjuk nézni, hogy ki mennyit fizetett és kinek tartozik még esetleg. A teljes kimutatás táblázatba is elmenthető és egy gombnyomással elküldhető e-mailben is.

Hol és mit együnk?

Aki szeret új ízeket felfedezni, annak javaslom az egyik kedvenc applikációmat, a Yelp-et. Ez az alkalmazás Magyarországon nem nagyon ismert – mert nem is érhető el információ az országra –, de miután egy amerikai ismerősöm megmutatta, rögtön beleszerettem – a srácba is – és azóta is előszeretettel használom.
A Yelp persze sokkal többre hivatott, mint egy sima étteremkereső alkalmazás, de kétségkívül erre használják a legtöbben a világon.
Használata nagyon egyszerű. Amennyiben például tapas bárt keresünk, úgy csak írjuk be a keresőbe a tapas szót, és a Yelp máris listázza a közelünkben lévő éttermeket és bárokat. A listán alapbeállítás szerint a hozzánk legközelebb eső helyek találhatók meg először. Az éttermek adatlapján az általános információkon felül (elérhetőségek, nyitva tartás, weboldal, stb.) a korábbi látogatók által írt vélemények, valamint feltöltött fotók is láthatóak, így sokszor a teljes étlapot is megtekinthetjük. Az alkalmazás segítségével pedig egy gombnyomásra megnyílik telefonunk alapértelmezett térképes alkalmazása és elnavigál minket a választott étterembe. A Yelp-nek nagyon sok további funkciója is van, amelyeket érdemes kipróbálni és használni.
Persze mondhatják sokan, hogy ott van erre a TripAdvisor is, de ahogy én se, úgy még sokan mások sem annyira kedvelik és használják, továbbá szerintem mindig jó, ha van egy alternatíva is a kezünkben.

 

 

Hova menjünk, mit csináljunk?

Ez mindig egy nagyon jó kérdés, amikor külföldön vagyunk és a városnézést vagy strandolást követően szeretnénk felfedezni a környéket más szemszögből is. Megmondom őszintén, hogy én is sokszor bajban vagyok, mert erre még nem találtam meg a megfelelő applikációt, ahol az adott város meleg éjszakai élete csoportosítva (bárokkal, éttermekkel, szórakozóhelyekkel, programokkal stb.) megtalálható lenne.
Nemrég fedeztem fel a Vespa nevű alkalmazást, ami valamilyen módon hivatott pótolni ezt a hiányosságot, de még nem az igazi. Ami nagyon jó benne, hogy nagyon sok országra és városra elérhető, megtalálhatóak benne a különböző helyszínek, de erősen hiányoltam belőle a kategóriák szerinti listázást és keresést, továbbá kicsit több információt az adott helyszínről. Ami engem végképp idegesített, hogy egy helyszín kiválasztásakor előbb a felhasználói kommentek és élmények jelennek meg, és külön fülön az általános leírás. Előbbinél gyorsan rájöttem, hogy kb. kettő-három „robot” felhasználó mindenhova bejelentkezve írt értékelést az adott helyről, így számomra az egész elvesztette a varázsát. Persze mint minden új dolognál, itt is vannak kezdeti nehézségek, ezért kíváncsian várjuk a Vespa tökéletesítését. Addig pedig maradnak az eddig megszokott módszerek, mint a helyi meleg magazinok és guide-ok, továbbá a társkereső alkalmazásokon való információszerzés a helyiektől.

Remélhetőleg a fenti lista tartogatott számotokra érdekességeket, újdonságokat és hasznotokra válik majd az idei nyaralás alkalmával. Egy jól megtervezett utazás mindenkinek maradandó és szép emlékeket tud nyújtani, ezért legyetek körültekintőek és csak megbízható helyről szerezzetek információt.

 

hirdetés

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb
buy ivermectin online how to get ivermectin