Nagyvilág

Felgyújtották egy leszbikus pár házát Argentínában

Felgyújtották egy leszbikus pár házát január 29-én az argentin főváros mellett található Cañuelas-ban. A gyújtogatásra egy héttel azután került sor, hogy Javier Milei argentin elnök a davosi Világgazdasági Fórumon a pedofíliával hozta összefüggésbe a homoszexualitást és a nemek közötti egyenlőségért folytatott küzdelmet.

A házaspárnak és ötéves kislányuknak nem esett bántódása, mert nem tartózkodtak a házban a támadás idején, írja a Buenos Aires Herald. A pár azért költözött ki a házból, mert folyamatosan zaklatta őket a későbbi gyújtogató, aki a szomszédjuk.

Elmondásuk szerint a férfi folyamatosan figyelte a mozgásukat, az autójuk elé állt, filmezte őket, obszcén gesztusokat tett feléjük, és távcsővel kémlelte a kislányukat. A férfi korábban felgyújtotta a ház előtti villanyoszlopot, miközben a házaspár otthon tartózkodott. Két hónappal azután, hogy a pár befejezte a házuk építését és a kislányuk először töltötte a házban az éjszakát, észrevették, hogy a szomszéd a távcsöves fegyvereknél is használt lézermutatóval célozta meg a családot. A pár ezt közvetlen halálos fenyegetésként élte meg.

„Egyik napról a másikra el kellett hagynunk a házunkat. Fenyegetett minket, ránk szállt, és senkit sem érdekelt – se az ügyészt, se a hatóságokat, se a rendőrséget” – mondta a pár egyik tagja a Radio con Vosnak adott interjúban.

A pár háza teljesen kiégett a tűzben, a térfigyelő kamerák felvételein látni, hogy a férfi egy benzines kannával ment a házhoz. A tűzoltók csak két óra múlva értek a helyszínre, mert senki sem értesítették őket a tűzről. A fedél nélkül maradt család most egy barátjuknál lakik.

A gyújtogató szomszéd korábban már megtámadott egy másik leszbikus párt is, akik mindössze 300 méterre laktak.

A mostani eset csak pár hónappal azután történt, hogy az argentin főváros egyik panziójában hasonló gyújtogatás történt tavaly májusban. Akkor egy Justo Fernando Barrientos nevű férfi égő rongyokat dobott abba a szobába, amelyben két leszbikus pár aludt. A szemtanúk szerint amikor menekülni próbáltak, a lángok közé visszalökte az áldozatokat, akik közül hárman életüket vesztették.

Hasonló a két esetben, hogy akkor napokkal a támadás előtt Milei életrajzírója, a jogász Nicolás Márquez homofób kijelentéseket tett Argentína egyik legnépszerűbb rádióműsorában. LMBTQ aktivisták szerint a kormány legmagasabb szintjein elhangzó homofób retorika bátorítja a hasonló támadásokat, mert az elkövetők úgy hiszik, nem kell büntetésre számítaniuk.

„Nincs kétségem afelől, hogy az elkövetőt annak a személynek a hozzáállása táplálja, aki jelenleg hatalmon van” – mondta a pár egyik tagja, és arra kérte az embereket, hogy vegyenek részt a szombati felvonuláson, amelyet a szélsőjobboldal ellen tartanak.

 

 

hirdetés

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb
buy ivermectin online how to get ivermectin