Nagyvilág

Egy nő állítja, hogy heteroszexualitása miatt nem kapott meg egy munkát

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága meghallgatást tart egy heteroszexuális nő „fordított diszkriminációs” polgári jogi perében. Állítása szerint előléptetését követően lefokozták meleg kollégái javára, akik szerinte kevésbé voltak képzettek nála a pozíció betöltéséhez.

A 60 éves Marlean Ames több évig dolgozott az ohiói Ifjúsági Szolgáltatások Minisztériumában, és ez idő alatt több előléptetést és pozitív értékelést kapott vezetőitől.

Azonban 2019-ben Ames elvesztette a minőségügyi irodavezetői pozícióra szóló előléptetést, és „sokkolta, bántotta és megalázta”, amikor egy hónappal később 40 ezer dolláros fizetéscsökkentéssel egy alacsonyabb pozícióba sorolták vissza.

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

The Washington Post (@washingtonpost) által megosztott bejegyzés

 

Állítása szerint a férfi, aki átvette a pozícióját, és a nő, aki az előléptetést kapta – és akik mindketten melegek -, kevésbé voltak képzettek, mint ő, és ezért őt a szexuális orientációja miatt „felültették”.

Úgy éreztem, heteroszexualitásom miatt diszkriminálnak, és lecseréltek rájuk” – mondta Ames a Reutersnek. Válaszul Ames diszkriminációs pert indított korábbi munkáltatója ellen, azt állítva, hogy a szövetségi hivatal megsértette az 1964. évi polgárjogi törvény VII. cikkét. A VII. cikk védi a munkavállalókat és a munkára jelentkezőket „a faji, bőrszín, vallás, nem és nemzeti származás alapján történő foglalkoztatási diszkriminációtól”.

Az ügyet korábban alacsonyabb szintű bíróságok, köztük az amerikai kerületi bíróság és a 6. kerületi amerikai fellebbviteli bíróság – amelyek szerint Ames nem szolgáltatott megfelelő bizonyítékot annak bemutatására, „a munkáltató diszkriminálja a többséget”.

Ames válaszul támadta azt az egyes amerikai bíróságok által alkalmazott követelményt, miszerint a többségi csoportokhoz, például a fehérekhez és heteroszexuálisokhoz tartozóknak „nagyobb bizonyítási terhet” kell viselniük ahhoz, hogy bizonyítsák a diszkriminációra vonatkozó állításukat. A Reutersnek nyilatkozva Ames így nyilatkozott: „A diszkrimináció az diszkrimináció”.

Az ügyem remélhetőleg segítség lesz bárkinek, aki úgy érzi, hogy diszkrimináció érte, hogy tisztességes elbírálásban részesüljön a tárgyalóteremben, és ne kelljen olyan hosszadalmas procedúrát végigcsinálnia, mint amilyet nekem kellett” – tette hozzá.

A kritikusok szerint, ha Ames megnyeri az ügyét, az számtalan „fordított diszkriminációs” ügynek nyithatja meg az ajtót, különösen az Egyesült Államokban.

 

hirdetés

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb
buy ivermectin online how to get ivermectin